HASSAS TERAZİ MUAYENESİ HAKKINDA

HASSAS TERAZİ MUAYENESİ HAKKINDA

Bilindiği üzere eczanelerimizde kullandığımız tartı aletlerinin periyodik muayenesi iki yılda bir yapılmaktadır. 2024 yılı içinde (muayenesinin hangi ayda bittiği göz önüne alınmaksızın) muayene süresi dolan veya dolacak olan tüm tartı aletlerinin muayenelerinin yapılması gerekmektedir. 

Ölçü ve Tartı Aletlerinin muayene ve damgalama başvuru süresi 28 Şubat 2024 Çarşamba günü mesai bitiminde sona ermektedir.

Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği'nin 8. maddesi gereğince, eczanelerde kullanılan tartı aletlerinin gram takımları hariç olmak üzere periyodik muayeneleri, yetkili muayene servisleri tarafından eczanelerimizde yerinde yapılacaktır.

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar kanununun 15. Maddesinin (c) fıkrası gereğince; beyanname vermeyen, damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi dolmuş ölçü aletlerini kullanan kişilerin idari para cezası ile cezalandırılacağı hususunda dikkat edilmesi önemlidir.

Yönetmelikçe belirlenen muayene bedeli aşağıda belirtilmiştir;

Kefeli Terazi veya Dijital Terazi muayenesi için ödenmesi gereken bedel olan KDV Dahil 476,40 TL'yi yetkili servis eczaneye muayeneye geldiğinde tahsil edecektir.

Odamız tarafından ilimizde faaliyet gösteren iki yetkili firma ile görüşme sağlanmıştır. Buna göre görüşme sağlanan firmalardan Elbistan İlçemizde bulunan Nevzat Yüksel -Yüksel Tartı Aletleri Muayene Servisi ile ilimiz Elbistan, Afşin, Göksun, Ekinözü ve Nurhak ilçemizde ki eczanelerimiz, diğer firmamız olan Can Group YMS Tartı Aletleri Muayene Servisi için ise ilimiz merkez ilçeleri ve diğer ilçelerimiz muayene için başvuruda bulunabilirler.

 

Muayene yaptıracak eczacılarımızın yazımız ekinde her firma için ayrı ayrı bulunan Tartı Aleti Muayene Başvuru formunu en geç 10.02.2024 Cumartesi gününe kadar kaşe ve imzalı bir şekilde ilgili firmaya aşağıdaki telefon numaralarından iletmeleri gerekmektedir.

 

Nevzat Yüksel Yüksel Tartı Aletleri Muyane Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ. (Elbistan-Afşin-Göksun-Ekinözü-Nurhak İlçelerimizde Bulunan Eczanelerimiz)

Can Group YMS Tartı Aletleri Muayene Başvuru Formu için TIKLAYINIZ. (Onikişubat-Dulkadiroğlu-Andırın-Pazarcık-Türkoğlu-Çağlayancerit İlçelerimizde Bulunan Eczanelerimiz)

 

Firmaların iletişim bilgileri aşağıdaki şekildedir. Firmaların yetki belgeleri ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

 

  1. Firma: Nevzat Yüksel- Yüksel Tartı Aletleri Muayene Servisi

           Elmalı Sok. Yeşilyurt Mah. No:8/2 ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

           Nevzat YÜKSEL TELEFON: 0542 426 71 64

 

           2. Firma: Can Group YMS Tartı Aletleri Muayene Servisi

          Yavuz Selim Mah. 73075. Sok. No:8/AD DULKADİROĞLU/KAHRAMANMARAŞ

           Şener KOÇYİĞİT TELEFON: 0542 526 7286